Ontario Middle School Invitational
Ontario High School
Nov. 30, 2013
Finals


Weight Class: 104      
Brad Silliman (Madison) Defeated Brady Gault-Saffle (Ashland) Dec 3-1
Austin Fulton (Bucyrus) Defeated Dominick Burton (Mansfield) Fall 1:56
Weight Class: 110      
Christian Hupp (Willard) Defeated Landon Plank (Ashland) Forf 5 MATCHES
Conan Becker (Northmor) Defeated Trevor Plaugher (Wapakoneta) Fall 0:29
Weight Class: 116      
Grant Manning (Ontario) Defeated Aaron Kitts (Northmor) Forf 5 MATCHES
Jacob Whitesel (Ashland) Defeated Trevor Bowman (Lexington) Fall 1:25
Weight Class: 122      
Jarrod Setliff (Buckeye) Defeated Nate Oswalt (Clear Fork) Forf 5 MATCHES
Tristen Bennett (Wooster) Defeated Damen Parsell (Bucyrus) Fall 0:34
Weight Class: 128      
Chase Edwards (Madison) Defeated CJ Reser (Wapakoneta) Fall 1:58
Devon Brooks (Shelby) Defeated Ridge Kitts (Ashland) Fall 1:59
Weight Class: 134      
Brycen Light (Ashland) Defeated Brahm Ginter (Shelby) Dec 4-1
Blake Dinsmore (Clear Fork) Defeated Wyatt Moyler (Wapakoneta) Dec 13-9
Weight Class: 142      
Aaron Barnhardt (Galion) Defeated Gage Adkins (Ashland) Forf 5 MATCHES
Thomas Greiwe (Wapakoneta) Defeated Jake Shambre (Madison) Dec 7-4
Weight Class: 150      
Jordan Foster (Wapakoneta) Defeated Joseph Monitello (Lexington) Fall 2:50
Johnny Witschi (Clear Fork) Defeated Colton Ray (Bellevue) Fall 3:38
Weight Class: 160      
Jorday Weinert (Norwalk) Defeated A.J.Adams (Lexington) Fall 1:24
Ethan Rollingson (Bellevue) Defeated Jarrad Law (Wapakoneta) Dec 5-3
Weight Class: 172      
Peter Koutris (Ashland) Defeated Noah Grochowalski (Galion) Dec 8-1
Rashad Raymore (Norwalk) Defeated Nick Smythe (Bellevue) Fall 2:38
Weight Class: 205      
Cameron Wilson (Ashland) Defeated JQuane Kirst (Lexington) Fall 1:15
Mitchell Hurlbut (Fredericktown) Defeated Jacob Bailey (Clear Fork) Fall 2:32
Weight Class: 245      
Trevor King (Wapakoneta) Defeated Logan Lacy (Willard) Fall 0:24
Grant Spring (Bellevue) Defeated Nick Nava (Northmor) Fall 4:13
Weight Class: 80      
Jake Bartinelli (Buckeye) Defeated Keven Jarvis (Mansfield) Fall 0:38
Clay Eagle (Ashland) Defeated Wyatt Collier (Northmor) Fall 0:43
Weight Class: 86      
Zach Krinke (Wooster) Defeated Dylan Hundley (Bellevue) Fall 2:50
Luke Beach (Wapakoneta) Defeated Evan Etzwiler (Ashland) Fall 2:34
Weight Class: 92      
Logan Smith (Bellevue) Defeated Mason Hoskins (Lexington) Fall 0:30
Mike Clark (Buckeye) Defeated Austin McNamara (Ashland) M-Dec 12-2
Weight Class: 98      
Jake Visintine (Ashland) Defeated Garrett Crowner (Clear Fork) Dec 11-6
Treston Francis (Bellevue) Defeated Zak Fowler (Buckeye) M-Dec 14-1