Mansfield Middle School Invitational
Mansfield Senior High School
Jan. 18, 2014
Championship - Quarterfinals


Weight Class: 104      
Brad Silliman (Madison) Defeated Collin Randolph (Galion) Fall 1:01
Mason Hardman (Lexington) Defeated Brady Gault-Saffle (Ashland) Dec 15-11
Riley Place (Shelby) Defeated Dane Florez (Marion Grant) Fall 0:17
Nic Allison (Triway) Defeated Dominick Burton (Mansfield) Fall 0:47
Weight Class: 110      
Landon Plank (Ashland) Defeated Jordan Sanborn (Madison) Fall 1:50
Brad Stoll (Wooster) Defeated Mitchell Dummit (Lexington) Fall 4:23
Brock Lowery (Loudonville) Defeated Trevor Ball (Mount Gilead) Fall 0:33
Noah Thompson (Marion Grant) Defeated Robert Enso (Ontario) Fall 2:28
Weight Class: 116      
Zack Weiler (Highland) Defeated Nic Rair (Triway) Fall 0:37
Colton Hall (Madison) Defeated Chris Thompson (Marion Grant) Fall 0:27
Jacob Whitesel (Ashland) Defeated Arik Schnider (Upper Sandusky) Fall 1:07
Trevor Bowman (Lexington) Defeated Harley Young (Loudonville) Fall 3:13
Weight Class: 122      
Kaden Bunting (Highland) Defeated Justin Pryor (Loudonville) Fall 0:45
Kris Thoman (Triway) Defeated Brandon Derr (Upper Sandusky) Dec 9-5
Matthew Trayter (Ashland) Defeated Kelby Knight (Galion) Dec 6-3
Drake Nueberger (Norwalk) Defeated Mason Myers (Lexington) Fall 1:55
Weight Class: 128      
Dakota Bunting (Highland) Defeated Eli Miller (Triway) M-Dec 10-0
Ridge Kitts (Ashland) Defeated Collin Kroll (Ontario) Fall 0:43
Chase Edwards (Madison) Defeated Alex Marcul (Wooster) Fall 2:39
Connor Kwiat (Tiffin Calvert) Defeated Kristian Moore (Mansfield) Fall 0:55
Weight Class: 134      
Jacob Lamb (Mansfield) Defeated Gavin Kafka (Highland) M-Dec 14-4
Brycen Light (Ashland) Defeated Tim Parsons (Marion Grant) Fall 0:43
Brahm Ginter (Shelby) Defeated Evan Ackerman (Norwalk) Fall 0:34
Gavin Atwell (Madison) Defeated Clay Berger (Upper Sandusky) Fall 1:09
Weight Class: 142      
Jake Shambre (Madison) Defeated J.R. Samples (Wooster) Fall 2:59
Jonathan Sparks (Highland) Defeated Austin Farrell (Mount Gilead) Fall 0:21
Noah Clary (Upper Sandusky) Defeated Gage Adkins (Ashland) Fall 1:26
Colton Campbell (Crestview) Defeated Tristin Seitz (Marion Grant) Fall 0:23
Weight Class: 150      
Trae Taylor (Madison) Defeated Ryan Mowers (Mount Gilead) Fall 0:18
Ian Cameron (Upper Sandusky) Defeated Gavin Balliett (Shelby) Fall 1:54
Josh Bever (Ashland) Defeated Nick Stanton (Loudonville) Fall 1:06
Alex Presley (Highland) Defeated Gage Friley (Marion Grant) Fall 1:05
Weight Class: 160      
Tim Henry (Crestview) Defeated Eric Oden (Shelby) Fall 1:17
Matthew Davidson (Highland) Defeated Mitchell Dewitt (Upper Sandusky) Fall 0:17
Jordan Weinert (Norwalk) Defeated Joe Stover (Tiffin Calvert) Fall 3:50
A.J. Adams (Lexington) Defeated Kolby Kuhns (Triway) Fall 0:29
Weight Class: 172      
Noah Grochowalski (Galion) Defeated Corbin Hoder (Wooster) Fall 2:30
Peter Koutris (Ashland) Defeated Anthony Cole (Madison) Fall 2:55
Rashad Raymore (Norwalk) Defeated Will Quinteros (Triway) Fall 2:01
Dalton Daniel (Ontario) Defeated Dylan Kessler (Highland) Fall 3:17
Weight Class: 205      
Lane Fry (Crestview) Defeated Kaleb Shriver (Loudonville) Fall 1:19
Joey Scaffidi (Highland) Defeated Tyler Cooper (Mount Gilead) Fall 0:57
Cameron Wilson (Ashland) Defeated Jacob Yunker (Ontario) Fall 1:23
Nick Maury (Tiffin Calvert) Defeated Thad Hinkle (Wooster) Fall 0:30
Weight Class: 245      
Gavin Schabaugh (Triway) Defeated Cody Hanlon (Wooster) Fall 2:59
Joe Heifner (Ashland) Defeated Brett Rhine (Crestview) Fall 0:26
Evan Campbell (Loudonville) Defeated Jacob Lambert (Mansfield) Forf
Weight Class: 80      
Weston Terry (Mansfield) Defeated Ethyn Lynch (Upper Sandusky) Fall 0:27
Daniel Forbes (Loudonville) Defeated Brendon Ganshorn (Galion) Fall 0:44
Gabe Mina-Vazquez (Norwalk) Defeated Davis Hassmann (Lexington) T-Fall 15-0
Weight Class: 86      
Jarrett Finley (Ontario) Defeated Zac Sellers (Mount Gilead) Fall 2:51
Brandon Thompson (Marion Grant) Defeated Justin Burr (Wooster) Fall 4:21
Elijah Massey (Mansfield) Defeated Blake Harden (Madison) M-Dec 13-2
Ethan Puckett (Lexington) Defeated Evan Etzwiler (Ashland) Fall 1:19
Weight Class: 92      
Austin McNamara (Ashland) Defeated Gabe Hedrick (Mount Gilead) Fall 0:55
Orion Green (Norwalk) Defeated Dylan Hunter (Ontario) M-Dec 16-6
Elias Middleton (Galion) Defeated Endalkachew Coetzee (Wooster) Fall 1:20
Mason Hoskins (Lexington) Defeated Keven Jarvis (Mansfield) Fall 1:55
Weight Class: 98      
Jake Visintine (Ashland) Defeated Westin Damron (Shelby) Fall 0:49
Austin Ivy (Ontario) Defeated Don Mills (Mansfield) Fall 1:12
Isaiah Redmon (Marion Grant) Defeated Spencer Drake (Lexington) Fall 3:40
David Gilbert (Madison) Defeated Ben Rinehart (Highland) Fall 1:04