Lorain
Lorain District 2011
Results: 140
February 25, 2011

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Championship - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Quinton Hiles Brecksville Dec Adam Feckley, (11) Lakewood 9-6
Steven Johnson Fremont Ross Dec Brendan Mulvaney, (10) Sylvania Southview 11-4
William Sargent Sylvania Northview Fall Caleb Carter, (11) Ashland :57
Nate Ball Wadsworth Fall Russ Rauber, (10) St. Edward 5:34
Matt Kohler Clay Fall Anthony Nye, (11) Marion Harding 3:20
Matt Hammer Medina T-Fall Tyler Gusky, (12) Midview 15-0
Mark Gupko Nordonia M-Dec C.J. Basinski, (11) Steele 11-3
Justin Palma Sandusky Dec Brandan Carnes, (12) Whitmer 8-3

 Championship - Quarterfinals

Winner School How Opponent School Result
Quinton Hiles Brecksville Dec Steven Johnson, (12) Fremont Ross 7-2
Nate Ball Wadsworth Fall William Sargent, (12) Sylvania Northview 3:57
Matt Hammer Medina Dec Matt Kohler, (12) Clay 8-4
Mark Gupko Nordonia M-Dec Justin Palma, (12) Sandusky 15-4

 Consolation - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Adam Feckley Lakewood Fall Brendan Mulvaney, (10) Sylvania Southview 4:20
Russ Rauber St. Edward Dec Caleb Carter, (11) Ashland 7-6
Tyler Gusky Midview M-Dec Anthony Nye, (11) Marion Harding 15-1
C.J. Basinski Steele M-Dec Brandan Carnes, (12) Whitmer 10-1

 Consolation - 2nd round

Winner School How Opponent School Result
Adam Feckley Lakewood Dec Justin Palma, (12) Sandusky 7-5
Russ Rauber St. Edward Dec Matt Kohler, (12) Clay 6-5
Tyler Gusky Midview Fall William Sargent, (12) Sylvania Northview 3:42
C.J. Basinski Steele Dec Steven Johnson, (12) Fremont Ross 4-2

 Championship - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Nate Ball Wadsworth M-Dec Quinton Hiles, (10) Brecksville 13-3
Mark Gupko Nordonia Dec Matt Hammer, (11) Medina 5-4

 Consolation - 3rd round

Winner School How Opponent School Result
Adam Feckley Lakewood Fall Russ Rauber, (10) St. Edward 4:11
C.J. Basinski Steele Dec Tyler Gusky, (12) Midview 4-1

 Consolation - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Quinton Hiles Brecksville Dec Adam Feckley, (11) Lakewood 5-3
Matt Hammer Medina Dec C.J. Basinski, (11) Steele 9-2

 Finals

Winner School How Opponent School Result
C.J. Basinski Steele Dec Adam Feckley, (11) Lakewood 2-1
Matt Hammer Medina Fall Quinton Hiles, (10) Brecksville 4:30
Nate Ball Wadsworth Dec Mark Gupko, (12) Nordonia 7-4


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact
Dan Ransom


00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved